Jump to content
  • Shiny Arceus? - Karta trenera sezon 5!

    interesuje Cię co przyniesie nowa karta trenera?

    looknij już teraz na nagrody wersji Brąz i Gold!

    Przedstawienie karty
Sign in to follow this  
Dawid1507

Propozycja "Gablota" oraz dodatek do puli shiny.

Recommended Posts

Witam, na wstępie "Gablota" jest propozycją przychylną zarówno dla nowych jaki i starych graczy, gdyż jeśli wdrożycie ją w pokemoda to gracze będą mieli większy cel w expieniu pokemonów, oczywiscie zostanie im to z czasem wynagrodzone ale do tematu :) :

 

Czym jest "Gablota"? Jest to poprostu miejsce gdzie komendą /gablota możemy oddać KAŻDEGO pokemona zarówno ZWYKŁEGO oraz SHINY, na stałe w zamian za bonus do zdobywanego doświadczenia, (z doświadczenia wieluletniej gry na serwerach społeczności wiem ze to jest możliwe ale trzeba chcieć).

 

Jak ma to działać?

1.Wbijamy 100 na poku

2.Wpisujemy komendę /gablota.

3.Otwiera nam się panel w którym widnieje:

 

-Całkowity bonus doświadczenia: 0.0%

 

-Oddaj Pokemona  <-----  tutaj oddajemy pokemona TYLKO LV 100 

-Sprawdź Gablote NORM  <---- Sprawdzamy czego nam brakuje w gablocie z pokemonów Normalnych, są tu wymienione wszystkie pokemony oraz te niezdobyte nie podświetlają się

-Sprawdź Gablote SH  <----- Sprawdzamy czego nam brakuje w gablocie z pokemonów Shiny, są tu wymienione wszystkie pokemony oraz te niezdobyte nie podświetlają się

-Informacje  <----- Opis działania Gabloty (wyświetla się że: Możesz oddać pokemona lvl 100 aby na stałe zwiększyć zdobywane doświadczenie.

-Sprawdź Gracza  <---- Możemy sprawdzić co dany gracz już zebrał  żeby potwierdzić czy jego przechwalanie się MAM JUŻ TO CZY TAMTO,  jest prawdziwe :) nie oszukujmy się, każdy się będzie przechwalać :) 

-Wyjście  <----- Wyjście z panelu

 

4.Po wybraniu opcji Oddaj Pokemona wyświetla nam się nasze /go, gdzie wybieramy i potwierdzamy wybór pokemona, oczywiście możemy wybrać tylko 100lv

5.Po oddaniu pokemona zwiększa nam się procent bonusu, są to kolejno:

- za Normalne, 0.1%

- za Shiny, 0.2% 

- OPCJONALNIE! za Legende, 0.5%

- OPCJONALNIE! za Shiny Legende, 1.0%  <----- aczkolwiek osobiście uważam ze legendy zwykle jeszcze powinny być bo da się je kupić, ale Shiny Legendy są wyjątkowe i raczej szkoda je oddawać ponieważ są tylko w karcie, i trzeba się natrudzić żeby zdobyć coś tak wyjątkowego

 

Na serwie jest około 300 poków, co za same zwykłe da nam około 30%, + Shiny da nam około 60% i legendy co jest OPCJONALNE doda nam około 15%, w sumie jest to przy zebraniu wszystkich pokemonów 100% bonusu, w tym momencie zastanawiam się czy biorąc pod uwagę czas jaki się na to poświęca czy nie lepiej zrobić:

- za Normalne, 0.2%

- za Shiny, 0.4% 

- OPCJONALNIE! za Legende, 1.0%

- OPCJONALNIE! za Shiny Legende, 5.0%

 

Pozostawiam te rozsterke waszej decyzji :) 

Oczywiście nie da się zdobyć wszystkich pokemonów gdyż ewoluują, i tutaj w grę wchodzi nowy przedmiot do sklepu za 10000$, Kamień De-Ewolucji, który można użyć tylko na pokemonie 100lv żeby cofnąć ewolucje np. z Raichu na Pikaczu .

 

Tak jak wcześniej wspomniałem, gablota jest przychylna dla nowych jak i starych graczy, spytacie jak?

 

Nowi gracze często nie grają pokemonami Shiny odrazu a Starzy to wiadomo, lecz każdy będzie chciał skompletować Gablote i gracze bedą bardziej przychylni do Tade'ów  pokemonów Shiny za Zwykły, oraz do grywalności Zwykłych pokemonów, da to także starym wyjadaczom coś do roboty.

 

A co do tematu puli, chodzi poprostu o zmiane z czatu na panel albo dodatek do czatu w którym mamy opcje:

-Standardowo wyjaśnienie zasady puli. (czyli popup z Masz 20% szans na złapanie pokemona sh)

-Ilość pul (w nawiasie czas oczekiwania do następnej)

-Aktywna Pula  <---- to oznacza ze włączamy lub wyłączamy łapanie SH jesli mamy pule, bo dla przykładu czekamy na pule i  nagle budzimy się jak łapiemy coś SH, z reakcja CO? TO JA MIAŁEM/AM JUŻ PULE !? czy coś w tym stylu wiec lepiej wybrać kiedy mamy Aktywne łapanie puli Kiedy nie.

 

:)  I w sumie to tyle w temacie, czekam na wasze odpowiedzi, reakcje i pomysły, mam nadzieje że spodoba wam się pomysł i z góry proszę administracje o pozytywne rozpatrzenie tematu :)  c(^-^c) :) 

Edited by Dawid1507
  • Dzięki! 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zasłużony

Kiedys bylo cos ala ta gablota i tam sie oddawalo poki lvl +50 i dostawalo sie bonusy np. +200$ / 20% na scouta a po oddaniu poka kazdego typu byl organizowany turniej dla tych graczy (po jakims czasie chyba 24 osoby musiały  byc czy cos takiego)  teraz mozna by to przywrócic w ten sposób tak jak ty opisałeś albo zeby poki dawaly nam rózne bonusy (czy to co kiedys bylo tylko bez turnieju) .

 

Kamien de evo kiedys mialem taki pomysl ale pomyslmy

... mamy taka np. Sh eevee 100 i mozemy ja evolulowac w co chcemy kiedy chcemy

 

Pula sh jako tabela na plus zeby bylo mozna wlaczac i wylaczac no nwm jak by byla mozliwosc tylko wlaczenia po tych 7 dniach to moze ale nwm - neutralnie do tego podchodze

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właściciel

Pomyślimy nad sezonową wersją starego systemu odznak :D Temat zamykam :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×