Skocz do zawartości
M_a_t_i_2

Jak zrobić folder zabezpieczony hasłem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w tym poradniku chcę zaprezentować wam jak zrobić folder który można zabezpieczyć hasłem :)

Krok. 1: Otwieramy notatnik lub jakikolwiek inny program typu notepad
Krok 2: Do tego notatnika wklejamy skrypt który będzie poniżej  w linku
https://gist.github.com/mamut5000/a4148ff7e4583de513636d02d6e2ef8c

Krok 3: Odnajdujemy linijkę z hasłem i "HASŁO!!!!" zmieniamy na swoje dowolne hasło
Krok 4: Klikamy  plik -> zapisz jako -> wybieramy wszystkie pliki i zapisujemy jako  np. hasło.bat   pamiętajcie o końcówce .bat inaczej nie będzie działać.
Krok 5:  Klikamy 2x na nasz plik  hasło.bat i  po chwili pojawi nam się folder private
Krok 6: Do tego folderu wrzucamy nasze pliki które chcemy przed kimś ukryć.    
Krok 7: Po schowaniu naszych plików klikamy ponownie na hasło.bat i wyskakuje nam zapytanie "Are you sure you want to lock the folder?" więc  klikamy Y lub N gdzie Y- tak a N-nie

Krok 8: Folder Private znika i zostaje nam plik hasło.bat  w tym momencie nasz folder jest zablokowany i nikt do niego nie ma dostępu. Prócz was oczywiście :D 
Krok 9:  Aby odblokować folder klikamy na hasło.bat i wpisujemy nasze hasło. Folder magicznie się pojawia  i znowu mamy do niego dostęp :P 

Prywatny folder przydatny jest dla osób które mają wspólne komputery z rodzeństwem i nie posiadają hasła na koncie.
Lub dla uczniów podstawówek (takich jak ja) aby nikt wam nie skopiował zadania  lub usunął waszych plików. Oczywiście jak ktoś usunie nam plik hasło.bat to i tak stracimy ale zostanie nam wrzucić nowy w sumie idetyczny plik hasło.bat i wtedy nasze pliki wracają. 

*żeby ulepszyć nasze hasło polecam pobrać Quick Batch File Compiler i przetransferować plik .bat na plik .exe 
 program jest darmowy ale trochę trudny dla niektórych w obsłudze. 

Myślę że pomogłem w razie jakiś wątpliwości piszcie pod tym poradnikiem postaram się odpowiedzieć w ciągu 24h xD

Edytowane przez M_a_t_i_2
  • Lubie to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi