Skocz do zawartości
  • HNS - nowy serwer na IC

Zapraszamy na HNS IP: 145.239.133.23:27020

Więcej informacji tutaj
  • Nowy sezon i nowa generacja na Pokemodach

Nowy sezon wystartuje z piątku 22.02 na sobote 23.02

Więcej informacji tutaj
  • Nowe serwery - Only Mirage

Zapraszamy na mirka IP: 145.239.133.23:27019!

• Rekrutacja na stanowisko admina

czujesz się na siłach? Spełaniasz wymagania?

zgłoś swoją kandydaturę!

Serwer Viridian Serwer Lavender
Aquix

Jak zrobić mascot logo?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jest wiele poradników dot. mascot logo, lecz bazują głównie na tym samym sposobie, więc przedstawiają tylko 1 sposób tworzenia mimo, że sposobów jest bardzo dużo. Zaprezentuję poradnik, Który będzie dla początkujących grafików.

Zaczynając...

1.po pierwsze co potrzebujemy to rysunek postaci jaką chcemy przedstawić jako nasze mascot logo... Linie w mascotach muszą być grube (nie muszą być wszędzie takie same.) O co mi chodzi? Logo jest stworzone z "obrysu"

XmhruA7.jpg

jest to rysunek przedstawiający jedną z moich maskotek. jest ona podzielona na 2 różne rodzaje obrysu. Obrys główny który nadaje kształt maskotce

MUVjXlh.jpg

oraz obrys "poboczny" który  symuluje struktury ciała typu pysk, uszy, zęby itp

nsGcU0a.jpg

2. Jeżeli mamy już rysunek naszej maskotki to wklejamy ją do programu w którym będziemy ją robić. Osobiście polecam adobe illustrator oraz photoshop (z którego ja korzystam). Oczywiście może to być gimp i inne tego typu programy.

W programie najważniejszy do tego jest pentool który umożliwia nam obrysowanie i nadanie koloru oraz cieni maskotce.

Zaznaczamy interesujący nas element pentoolem i na nowej warstwie używamy opcji "wypełnij"

pgVX51v.png

Gdy wypełnimy już wszystko efekt powinien wyglądać mniej więcej tak:

1POpo02.png

3. Gdy mamy już swój obrys przechodzimy do dobrania kolorów które robimy w ten sam sposób co obrys tylko, że zaznaczamy interesujący nas kolor, lub zwyczajnie zmieniamy go w opcjach mieszania warstwy. (prawy przycisk na warstwę po prawej)

Po dobraniu kolorów efekt będzie wyglądał mniej więcej tak:

YF3AoHf.png

4. Część według mnie najważniejsza, czyli cieniowanie które nadaje naszej pracy efekt realistyczności/3d/kierunku/przyjemny dla oka. Cieniowanie odbywa się w ten sam sposób co nakładanie koloru. Na dany element czyli np na tym wilku gdzie mamy 2 kolory główne: szary i ciemny szary. cieniowanie dostosowywujemy do koloru, czyli w przypadku cienia kolor musi być ciemniejszy niż jest aktualny w danym miejscu. W przypadku jasno cieniowania musi być jaśniejszy. (w tedy jeszcze nie potrafiłem zbytnio cieniować więc niestety nie we wszystkich miejscach mam dobre cienie). W przypadku cieniowania najważniejsza jest perspektywa światła (krótki tutorial)

nk0RSdc.jpg

Jest wiele rodzajów cieniowania, lecz te są takie najbardziej używane w przypadku mascot logo.

xwm4m2B.png

5. Gdy już mamy wszystkie poprzednie kroki zajmujemy się czcionką oraz ramką. W tym przypadku była bardzo prosta, lecz myślę, że bardzo przejrzysta.

rRssJYt.png

prezentacja logo jest tutaj dowolna, ale ta mi najbardziej przypadła do gustu. Mam nadzieję, że pomogłem i zachęciłem do tego typu prac, bo wydają się tylko takie trudne, a nie są. Pozdrawiam.

• Lubie to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam jeszcze, że zastrzegam sobie prawa autorskie do postaci oraz logo, więc każda próba kradzieży będzie skutkowała odpowiedzialnością karną.

Edytowane przez Aquix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Aquix napisał:

Dodam jeszcze, że zastrzegam sobie prawa autorskie do postaci oraz logo, więc każda próba kradzieży będzie skutkowała odpowiedzialnością karną.

:D Co??? Czyli jak ci ukradnę logo to zbanujesz mnie ? :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Właściciel
12 minut temu, Heniuu napisał:

:D Co??? Czyli jak ci ukradnę logo to zbanujesz mnie ? :D 

Ale się uśmiałem... Poczytaj sobie o własności intelektualnej :)

Jeśli chodzi o poradnik, bardzo fajnie zrobiony, temat wyczerpany, poprawił bym tylko formatowanie kolejnych punktów, na zasadzie, numer + tytuł kroku pogrubiony, a opis już normalnie poniżej :D

• Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mascot logo, jak i logo powinno być robione wektorowo, a nie restrowo. Bardzo poważny błąd.

@edit wiem, że poradnik dosyć stary, ale mimo wszystko to jest podstawa, którą powinno się cechować każde logo.

Edytowane przez 4FX

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiem, jest to dosyć stary poradnik, a jeszcze starsze logo. Przerzuciłem się już dawno do Ilustratora gdzie logo jest robione wektorowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi