Skocz do zawartości
dizorox

Łączenie serwerów

Rekomendowane odpowiedzi

Zasłużony

Moja propozycja jest prosta złączenie baz danych serwerów Viridian i Pallet w 1 oraz wyłączenie 1 z serwerów.

Przyczyna jest prosta brak graczy, uwielbiam grać na pokemodzie lecz gra na serwerze gdzie znajduje się góra 12 osób  jednocześnie mija się z celem.

Nowych graczy już nie przybywa (każdy nowy idzie na Lavender), a liczba stałych starych graczy wciąż spada. Dlatego wnioskuje o złączenie  serwerów w jeden.

Myślę, że jest to możliwe gdyż deter przy reworku był wstanie napisać plugin przepisujący pokemony z starych baz danych do nowych.

Odnośnie liczby pokemonów w Pc mało który gracz ma pokemony na 2 serwerach jednocześnie a nawet jeśli jest to niewielka ilość, szczególnie  po czystce 1 lvl.

Osobiście wolę czekać 20 min na slota na serwerze gdzie gra 26 osób niż bawić się w 8-12 osób na serwie (i to nie tylko w tygodniu a także w weekend w popołudniowych godzinach ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lavender został stworzony specjalnie dla nowych graczy zeby łatwiej im było rozpocząć gre a także żeby zmniejszyć oblorzenie na serwerach bo nieraz sie niechce czekac na slota a że stali gracze z s1 i s2 przeniesli sie na nowy serwer to dlatego jest malo osób. Wydaje mi sie źe dobrym pomysłem bylo by organizowanie eventów na roznych serwerach np. Najpierw na s1 potem na s2 i na s3 przez co by ludzie przychodzili na różne serwery :)

Event mogłby wygladac na wiele sposobów np. Najwiecej kili na mapie lub kto zlapie najwiecej pokow (z tym 2 bylby troche problem do liczenia ale mysle ze napisanie pluginu z liczenie złapanych  pokow niebylo by trudne ) 

Mysle ze moja opinia zgadza sie z wami 

pozdrowionka MAMUT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sponsor

@ Up chyba nie wiesz co sam piszesz, lub jesteś nowy na pokemodzie... 
zacznę od tego ze : eventy, giveaway,wszelakie konkursy były organizowane bardzo często nie przynosilo to zadnego efektu po za jednym wszyscy wszystko izi pozyskiwali i nie chciało im się grac wiec zrezygnowali... Nie trzeba tłumaczyć więcej każdy wie jak było a efekty widać dziś  .

Pomysł sam w sobie jest  dobry bo stworzył by nam się jeden wielki zapełniony serwer. vipy na poczet rezerwacji slota by się sprzedawały ludzie by mieli przeciwko komu grac i wszystko było by super.

na pewno da się jakoś to zorganizować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up nie niejestem mowy i wiem o czym pisze poniewaz sam niegdys (kolo 4mies temu) czekalem na slota 15min a jest prawda ze s3 jest dla graczy którzy dopiero zaczynaja :D ja w tym momencie tez bylem nowym graczem bo mialem 3 mies przerwy i na s2 niedawalem rady i moim jedynym "dobrym" pokiem byl girafarig na 36lvl i trudno mi bylo inne poki wyexpic.   Jedyne co sie moglem pomylic to to co do obciążenia serwerów ale jestem pewny na 45% że to był jeden z powodów

a co do tych eventów to niechodzilo mi np. O sh legende tylko np. Vipa na dzien a taki event organizowany co tydzien niz co miesiąc

Edytowane przez M_a_t_i_2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sponsor

@up Ale ty chyba dalej nie rozumiesz idei pomysłu ze lepiej jak będzie jeden serwer pełny cały czas niz np. dwa serwery po nie cale 10 graczy i co ewent będzie wejdą ludzie co prawda i tak ich za dożo nie będzie i ewent się skończy i znowu pustki na serwerach ...
Zrozum tez to ze vipy opłacają maszynę w pewnym stopniu na których stoją serwery. bez vipa nie ma serwerów bo czemu właściciele maja komuś sponsorować?

aha dodam ze mowa o połączeniu starego S1 z S2 .nowy serwer nie jest brany pod uwagę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

Serwery przez miesiąc lub dwa nie osiągnęły maksymalnej liczby zapełnionych slotów, sytuacja z dnia na dzień słabnie, ale nie patrzycie na powody. Mianowicie jest to końcówka roku szkolnego, a na serwerowni jest wiele osób, które chodzą do szkoły więc zbliża się termin poprawkowy. Sytuacja za kilka tygodni powinna się już zacząć poprawiać i tak będzie co roku więc połączenie serwerów wiele nie da, bo efekt końcowy będzie taki, że przyjdzie znowu pora gdy graczy będzie więcej i nie będzie slotów. Przebolejcie z tym tematem jeszcze przynajmniej te kilka tygodni i oceniajcie sytuacje jaką macie. Skoro serwer sam ma na siebie zarabiać to trochę w przód wybiegajcie, pomyślcie i wspomóżcie kiedy tego potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.