Skocz do zawartości
Johnny

Poradnik / mini kurs / wspólna nauka - Grafika 3d (modelowanie, rzeźbienie, tworzenie materiałów, animacje)

Rekomendowane odpowiedzi

Właściciel

Cześć!

Wpadłem na pomysł by ruszyć z fajnymi poradnikami (mini kursem) do grafiki 3d. Chciałbym omówić ogólnie co z czym się je, pokazać podstawy, proste rzeczy co można zrobić i osiągnąć. W miarę postępów szlibyśmy do przodu i poszerzali zdobytą wiedzę.

Ogólnie na początek chciałbym pokazać podstawę modelowanie - tworzenie prostych kształtów, obiektów. Później chciałbym potworzyć materiały i ubrać nasz model. W późniejszym etapie przy bardziej fajniejszych rzeczach które można "ożywić" - dodałbym im animacje, pokazał z czym się je podstawy render animacji itp.

Jak ktoś przeżyje tyle i będą osoby chętne chciałbym przejść później do modeli pod gry - tworzenie stricte pod gry, optymalizacja i podstawy silnika do gier.

Programy w których pracowalibyśmy to blender, gimp, ue4 (w dużo późniejszym etapie) - wszystko darmowe cebulaki! :D

Byłby ktoś chętny na taką jazdę? Kto wie może kryje się tu uzdolniona osoba - gdzie za x lat będę sobie grał w pikną grę i napierdzielał z różowego miecza zrobionego właśnie przez Ciebie!

Dajcie znać co o tym sądzicie!

• Lubie to! 2
  • Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomysł spoko szanuje ze chcesz edukować młodzież to naprawdę świetnie z twojej strony osobiście sam bym się chętni czegoś nauczył z tej tematyki bo może to być świetne hobby i jak ktoś to dobrze ogarnia to nawet i praca tylko obawiam się ze możesz mieć pewne problemy jak trafisz na jakiegoś trolla albo tumana i ze może być mało ochotników a w takiej sytuacji to chyba nie będziesz miał zbytnio ochoty prowadzić czegoś takiego 

i mam kilka pytań w jaki sposób chciał byś to prowadzić czy z jakąś większą grupą raz na tydzień czy np. 2 razy w miesiącu czy podzielić na małe grupy z systemem poziomu nauczania xD

sam uczęszczam na takie zajęcia tylko niestety jak projektuje to jest to w 2D i jak zaprojektuje to robię to w realu więc mam nadzieje ze ci się to uda :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Właściciel

Tam ludzi mi dużo nie trzeba zawsze to i fajnie pracować z jedną osobą, jak ktoś chce, to czemu nie.

Co to trolli i tumanów - trolla można zawsze omijać a tumanowi wytłumaczyć ciut prościej i też zrozumie.

Zrobiłbym to na zasadzie prostych "lekcji", gdzie wytłumaczyłbym dane zagadniecie, zrobił prosty przykład i pokazał wszystkie opcje z danego działu i później zadał proste zadanie dotyczące omawianej rzeczy. Następne rzeczy skalowałyby się trudnością i wymagałyby użycia wcześniej zdobytych umiejętności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No spoko pomysł prowadzenia tylko mozesz miec małe problemy bo powiedzmy ze bedzie ludzi 10 3/4 osoby nie rozumieją jakiegoś zagadnienia każda osoba z tych 4 innego i co bedziesz w takie sytuacji robil bedziesz zostawiał wszystkich innych zeby mu wytłumaczyć i tak po kolei czy co?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Właściciel

Wszystko robiłbym dalej według planu a tym co nie zrozumieją zrobiłbym dodatkowe rozszerzenie jak tego nie pojmą to zostaje im praktyka która czyni cuda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Redaktor

Powiem Ci że chciałem zacząć z pracą graficzną ale z tych poradników mało co zrozumiałem i chętnie wziąłbym udział, tylko powiedz mi proszę robiłbyś to jakoś na teamspeak'u czy jakoś inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pokemod #3

Ja też chciałbym  nauczyć sie modelowania  i myślę

Ze to będzie dobry pomysł 

Kiedy pierwsza lekcja?

( Edit )Jaki program preferujesz to postaram sie tam coś ogarnąć zeby nie byc zielonym na twoich lekcjach

Edytowane przez MrNoob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Właściciel

Polecam blendera i gimpa. Zero wkładu finansowego a można nauczyć się bardzo dużo.

Z biegiem czasu można to przerodzić w $$$.

Poradniki chciałbym robić na zasadzie lekcji pisemnych + zdj. Gdzie opisywałbym wszystko plus proste zadanie z wykorzystaniem zdobytej wiedzy. Do tego dochodziłby lajwy z wspólną pracą yt/discord/ts.

• Lubie to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem bardzo na tak i jeśli nikt nie ma z tym problemu to chętnie będę uczestniczył w zajęciach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobry pomysł mialem się wziąc za grafike 3d ale jakoś te interenotew poradniki mi nie pomagają tylko mam jedno pytanko czy to bedzie w formie pisemnej/"audio"/filmik czy np. Spotkanie na ts?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Właściciel

Obecnie kurs zostanie przesunięty gdyż czekamy na nową wersje blendera która wprowadza bardzo dużo zmian.

Osobie która zacznie na tej stare która jest teraz ciężko będzie się odnaleźć w tej nowej.

Jak wystartuje nowy blendzik zaczynamy od razu kursa a kończymy na tworzeniu jakiejś giereczki (no jak ktoś wgl dotrwa do końca xd).

Fajnie jakby zrobić mały projekt z ludźmi z forum, wiadomo gra AAA z tego nie będzie ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi